Kochaj mądrze! Jak rozmawiać z nastolatkami o dojrzewaniu i seksualności?
NAJBLIŻSZE TERMINY:
termin na życzenie / po zebraniu grupy
PROWADZĄCY:
dr Krystyna Bezubik – edukatorka seksualna, trenerka profilaktyki, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie współpracuje między innymi z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. W 2021 roku ukończyła szkolenie dla edukatorów seksualnych w Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. Wierzy, że zdrowe i świadome życie seksualne jest wartością samą w sobie, która wpływa na każdy obszar życia.
KOSZT:
390 zł
MIEJSCE SZKOLENIA:
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100
02-625 Warszawa
CZAS TRWANIA:
9 godzin dydaktycznych
9:00 - 16:00
ADRESACI SZKOLENIA:
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do nauczycieli, nauczycieli WDŻ, wychowawców psychologów oraz pedagogów szkolnych a także rodziców i wszystkich pozostałych osób zainteresowanych tym tematem.
Istnieje możliwość zorganizowania zamkniętych warsztatów dla uczniów klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych.
OPIS:
Proponowane warsztaty opierają się na założeniu, że seksualność jest jednym z wymiarów człowieczeństwa, a sama edukacja seksualna wpisuje się w ogólny sposób wychowania. Prewencyjny charakter edukacji seksualnej zapobiegania negatywnym następstwom związanym z seksualnością, ale także poprawia jakość życia, zdrowia i dobre samopoczucie.
Ważne jest, aby pomagać młodzieży w rozwijaniu podstawowych umiejętności umożliwiających im samookreślenie, ale też odpowiedzialne podejście do siebie i partnera. Tematyka szkolenia pozwoli zrozumieć, czym jest seksualność, jak o niej rozmawiać z młodzieżą, aby pomóc im w samookreśleniu się oraz kształtować w nich satysfakcjonujące i odpowiedzialne podejście do siebie i partnera.
CEL SZKOLENIA:
Zmniejszenie zagrożeń podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych wśród młodzieży, których efektem są niechciane, przedwczesne ciąże, zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, problemy psychologiczne i społeczne.
PROGRAM SZKOLENIA:
- Co się zmienia w trakcie dojrzewania (ciało, emocje, myśli).
- Ćwiczenia językowe – rola języka w mówieniu o ciele, emocjach i kształtowaniu obrazu świata.
- Co to znaczy „dobry związek”? Jak taki stworzyć? Jak seksualność wiąże się z miłością?
- Co to jest tożsamość seksualna i orientacja psychoseksualna?
- Czym jest antykoncepcja i do czego służy?
- „Jestem w ciąży” – i co dalej?
- Co to znaczy być dobrym rodzicem? Jakie są obowiązki rodziców?
- Choroby weneryczne, czyli jak zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.
- Jaki wizerunek kobiety i mężczyzny kreują media? Czym są stereotypy płciowe?
- Ochrona przed pornografią.
- Granice, na które możemy sobie pozwolić w relacjach z innymi. Czym jest asertywność?
- Aspekty prawne związane z zachowaniami o charakterze seksualnym.
KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:
e-mail: szkolenia@cwro.edu.pl lub telefon 579-751-245
Cena szkolenia obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, przerwę kawową, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
UWAGI:
Rezygnacje przyjmujemy pisemnie nie później niż na 5 dni roboczych przed terminem szkolenia. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną anulacją zgłoszenia. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % ceny.Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Uwaga! Placówka Kształcenia Ustawicznego Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00195/2021 oznacza to możliwość finansowania szkoleń dla osób bezrobotnych przez Urząd Pracy.
Dla zainteresowanych lista adresów noclegowych w Warszawie, o różnym standardzie (hotele, schroniska młodzieżowe, hostele). Wyboru i rezerwacji prosimy dokonać indywidualnie.
#Dojrzewanie#Seksualność#Nastolatek