Trening Umiejętności Wychowawczych

Anna Wielgo

8 marca 2020 r.
(niedziela)

Trening skierowany jest do wszystkich osób pragnących wzbogacić swój warsztat technik wychowawczych w pracy z dziećmi i młodzieżą- rodziców, wychowawców, nauczycieli, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia. Zapraszamy również osoby w sytuacji okołorozwodowej.

Prosimy o swobodny strój.

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na twórczą pracę z wychowankiem, analiza osobistych mocnych i słabych stron wychowawczych oraz rozwijanie warsztatu pracy.

Realizowane zagadnienia:

1. Rozwijanie umiejętności nawiązywania relacji pomiędzy dzieckiem a wychowawcą.
  2. Analiza osobistych mocnych i słabych stron wychowawczych.
  3. Wpływ własnych doświadczeń na relację wychowawca – wychowanek.
  4. Zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na twórczą pracę z dziećmi i młodzieżą.
  5. Zmiana postaw opiekuńczych w kierunku wartości pożądanych wychowawczo.
  6. Zasady – jak je ustalać i egzekwować.
  7. Strategie radzenia sobie z wychowankiem.

Podczas szkolenia będziesz miedzy innymi:

1. Doświadczać różnorodnych aktywizujących technik i metod istotnych w pracy z grupą.
  2. Dostrzegać pozytywy zasad partnerstwa, np. wyrzekając się autokrytycznego sposobu traktowania ucznia.
  3. Poznawać sztukę empatycznego słuchania.
  4. Wyrażać oczekiwania w sposób czytelny dla innych.
  5. Rozpoznawać,nazywać i akceptować uczucia oraz emocje swoje i innych.
  6. Rozwijać pozytywny i realistyczny obraz siebie, swoje możliwości i zdolności.

Forma szkolenia: mini-wykład, ćwiczenia indywidualne i grupowe, gry zespołowe, burza mózgów , dyskusja