Terapia specyficznych trudności w czytaniu. Diagnoza szkolna, zajęcia wyrównawcze, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Ćwiczenia praktyczne.

Irena Sosin

31 stycznia 2020 r.
(piątek)

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, wychowawców, terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami w nauce czytania.

Celem szkolenia jest zapoznanie z neuropsychologiczna koncepcją wyjaśniającą trudności w czytaniu oraz  tworzenie i prezentacja testów przesiewowych  służących diagnozie i terapii czytania.

1.     Specyficzne trudności w czytaniu w świetle międzynarodowej klasyfikacji medycznej DSM V
  2.     Patomechanizmy dysleksji – wskazówki do pracy
  3.     Czytanie – technika, rozumienie, tempo – warunki konieczne do rozwoju umiejętności
  4.     Test przesiewowy – praktyka szkolna