Jedzenie ma znaczenie! Rola diety w diagnozie i terapii zaburzeń neurorozwojowych ze szczególnym uwzględnieniem autyzmu, ADHD, dysleksji i dyspraksji.

Irena Sosin

14 lutego 2020 r.
(piątek)

Szkolenie przeznaczone jest szczególnie  dla osób zajmujących się dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi; rodziców, opiekunów, terapeutów, diagnostów.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi zasadami odżywiania w oparciu o dane pochodzące z longitudinalnych badań naukowych, wskazanie zagrożeń  wynikających ze szkodliwych nawyków żywieniowych  oraz zapoznanie z możliwościami skutecznej terapii uwzględniającej prawidłowo zbilansowaną dietę.

Część I

1. Nowoczesne zasady odżywiania w oparciu o raport z badań profesorów : Colina T. Campbella, C. Esselstyna, N. Barnarda, D. Ornisha, G. Malkmusa oraz J. Furhmana.
  2. Czy nowotworzenie komórek w organizmie to choroba?  Dlaczego problem ten dotyka nawet małych dzieci?
  3. Gęstość odżywcza a uzależnienia pokarmowe w aspekcie trudnych zachowań nie tylko dziecięcych ( agresja , ADD, depresja, otyłość).
  4. Autyzm jako zaburzenie metabolizmu.
  5. Dieta a zaburzenia neuropochodne.
  6. Dieta dla mózgu.
  7. Zdrowe smakołyki – przepisy smacznych potraw  z nutritariańskiej książki kucharskiej.

Część II

1. Czy to co jemy wpływa na nasze geny – nutrigenetka.
  2. Zanim się narodzi dziecko – czyli o programowaniu żywieniowym. Jak nasz styl życia może wpłynać na zdrowie przyszłego dziecka.
  3. Zaburzenia neurorozwojowe – modyfikacje dietetyczne, jako istotny element w procesie terapeutycznym.
  4. Depresja i dieta.
  5. „Epidemia” otyłości i nadwagi. Jak jej zapobiec, jak ją pokonać? Jak w prosty sposób zbudować zdrowy plan żywieniowy dla całej rodziny. Dieta typu DASH i MIND – zasady konstruowania, przykłady, ćwiczenia.

DataSzkolenia