Nie taki Szczebrzeszyn straszny, jak go malują, czyli wybrane problemy i metody w nauczaniu języka polskiego obcokrajowców słowiańskich i niesłowiańskich
NAJBLIŻSZE TERMINY:
22.04.2023 r.
(sobota)
PROWADZĄCY:
dr Magdalena Geraga – Doktor filologii polskiej, magister filozofii, etnologii. Aksjolog na papierze i w życiu. Od lat wykładowca przedmiotów akademickich i trener. Preferuje warsztatowe metody pracy. Aktywistka, wegetarianka, miłośniczka fauny, flory i ekstremalnych wrażeń. Była sportsmenka.
KOSZT:
390 zł
MIEJSCE SZKOLENIA:
szkolenie online, w aplikacji Microsoft Teams
CZAS TRWANIA:
8 godzin dydaktycznych
11:30 - 17:30
ADRESACI SZKOLENIA:
Warsztaty skierowane są do nauczycieli, pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych, którzy mają kontakt – bądź takowy planują – z uczniami obcojęzycznymi chcącymi nauczyć się języka polskiego.
OPIS:
Od lutego 2022 r. uczeń obcojęzyczny jest integralną częścią polskiej szkoły. Musi mierzyć się z licznymi barierami: kulturową, społeczną, językową. Aby wspomóc go w asymilacji, należy znać mechanizmy, które mogą ją utrudniać, ale i takie, które mogą ją ułatwiać. W polskich szkołach goszczą oczywiście nie tylko dzieci z Ukrainy, są z nami m.in. Niemcy, Anglicy, Wietnamczycy – wszyscy zasługujący na to, aby czuć się tu (i z naszym językiem) komfortowo. Dajmy im tę szansę.
CELE SZKOLENIA:
Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z problemami, wyzwaniami, z którymi boryka się zarówno uczeń obcojęzyczny, jak i nauczyciel uczący języka polskiego. To również propozycje metodyczne: prezentacja nowego materiału, techniki, ćwiczenia, poprawianie błędów.
PROGRAM SZKOLENIA:
- Język polski a inne języki (mapa językowa).
- Ekwiwalencja językowa.
- Wymowa i jej znaczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego.
- Słyszenie a słuchanie.
- Redundancja, szum, język potoczny, efekt słuchowy.
- Techniki nauczania rozumienia ze słuchu.
- Techniki nauczania słownictwa.
- Techniki nauczania czytania.
- Techniki nauczania pisania.
- Kompetencja leksykalna i semantyczna.
- Nauczanie gramatyki.
KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:
e-mail: szkolenia@cwro.edu.pl lub telefon 579-751-245
Cena szkolenia obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
UWAGI:
Rezygnacje przyjmujemy pisemnie nie później niż na 5 dni roboczych przed terminem szkolenia. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną anulacją zgłoszenia. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % ceny. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Przed szkoleniem Uczestnik otrzymuje bezpośredni link do szkolenia.
Uwaga! Placówka Kształcenia Ustawicznego Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00195/2021 oznacza to możliwość finansowania szkoleń dla osób bezrobotnych przez Urząd Pracy.
#językpolski#metoda#nauczanie